Prečo je kúpa pracovnej a bezpečnostnej obuvi značky ATLAS výhodná?

Obuv ATLAS je tu 100 rokov! História výroby značky kvalitnej obuvi značky ATLAS sa začala pred viac, ako 100 rokmi. Bezpečnosť a nevyhnutné pohodlie sú každodenným sprievodcom pri práci v náročnom pracovnom prostredí. Značka ATLAS má špecifický moderný dizajn, ktorým prekvapuje svoje okolie a cítiť z neho kvalitné spracovanie v kombinácií s kvalitnými materiálmi. Pracovná obuv ATLAS zahŕňa všetky ochranné faktory proti širokému spektru ohrození poškodenia zdravia vo všetkých profesijných odvetviach. Pracovná obuv ATLAS spĺňa bezpečnostnú normu EN ISO 20347. Tvrdé podlahy, dlhé státie a chodenie kladie vysoké požiadavky na väzy, kĺby a svaly. Všetky kolekcie vyrobené pod renomovanou značkou ATLAS sú vybavené tlmiacim prvkom Power Point , ktorý zmierňuje namáhanie a poskytuje najvyššiu pohodu a chôdzi. Overená technológia podošvy s pečaťou MADE IN GERMANY je zárukou kvality. Kvalitatívne parametre podliehajú stálym kontrolám a cieľom kontroly je zabezpečiť funkčnosť a maximálnu možnú životnosť. Nespornou výhodou pri výrobe je používanie najnovších technológií, ktoré ponúkajú najmodernejšie koncepty pre zákazníkov, ktoré sú prispôsobené rôznym pracovným povrchom a typickým pracovným situáciám.

Kvalita GORE-TEX pracovnej a bezpečnostnej obuvi ATLAS

Profesiánálna pracovná obuv hrá dôležitú úlohu v každodennom pracovnom živote, a to najmä kvôli vysokým fyzickým nárokom a niekedy extrémnym podmienkam. Studené a vlhké počasie zvonku a vlhkosť zvnútra účinne naráža na vhodné ochranné prvky proti vode, vodotesnosť a priedušnosť.  Individuálna výkonnosť zostáva vysoká, pretože počet zranení sa účinne znižuje.

GORE-TEX ® hlavné výhody
Spoľahlivá izoláčná technológia zabraňuje prenikaniu vlhkosti 
Vysoká úroveň komfortu vo vnútri, dokonalú ochranu vonku po celý rok 
Extrémne vysoká úroveň priedušnosti chráni   nohy pred prehriatím

GORE-TEX ® technológia
GORE-TEX ® membrána obsahuje 1,4 miliardy mikroskopicky malých pórov. Tieto póry sú 20 000-krát menšie ako kvapka vody, ale väčšia voda. GORE-TEX ® membrána je absolútne vodotesná zvonku. Teplo môže stále uniknúť.

 Protiúnavová medzipodrážka pracovnej obuvi bez ocele značky ATLAS

Medzipodrážka odolná proti prepichnutiu pozostáva z termoplastického polyamidového laminátu a spĺňa požiadavky normy EN ISO 20345 S3.
Na rozdiel od oceľovej medzipodošvy je tento špičkový materiál mimoriadne ľahký a flexibilný. Vďaka pružnému materiálu štruktúry XP ® technológie, noha má väčšiu pozdĺžnou flexibilitu (torzné vlastnosti) na podrážke.

V praxi to znamená: Ak neočakávane narazíte na nerovnomerné podmienky na zemi, pozdĺžna flexibilita poskytuje mimoriadne bezpečnú základňu. Riziko krútenia členku sa preto aktívne znižuje. Štruktúra tkaniny medzipodrážky XP ® je navyše teplotne neutrálna a netvorí studené mostíky. 

XP ® bezpečnostnćh topánkok bol vyvinutý pre všetky odvetvia. Vzdušné pracovné sandále a GORE-TEX ® modely sú vybavené inovatívnou XP ® technológiou.

Pri výbere pracovnej obuvi si prosím uvedomte rôzne vlastnosti stieliek odolných voči prepichnutiu: V súčasnosti sú v obuvi k dispozícii dva typy vnútorných stieliek odolných proti prepichnutiu. Ide o kovové a nekovové materiály. Obidve spĺňajú minimálne požiadavky na odolnosť proti penetrácii, ako sú stanovené v normách uvedených na bezpečnostnej obuvi, ale každá prináša rôzne ďalšie výhody alebo nevýhody vrátane nasledujúcich:

Nekovové: môžu byť ľahšie a pružnejšie a môžu pokrývať väčšiu plochu v porovnaní s kovom, ale odolnosť proti penetrácii je silnejšie ovplyvňovaná tvarom ostrého predmetu, ktorý sa pokúša preraziť podrážku.

Kov: je menej ovplyvnený tvarom ostrého predmetu, ale obmedzenia týkajúce sa výroby obuvi vedú k neúplnému pokrytiu chodiaceho povrchu topánok.

Odolnosť proti prepichnutiu tejto obuvi bola stanovená v laboratóriu za použitia tupého testovacieho klinca s priemerom 4,5 mm so silou 1 100 N. Väčšie sily alebo tenšie klince môžu zvýšiť riziko prepichnutia. V takýchto prípadoch by sa mali zvážiť alternatívne preventívne opatrenia.

Medzi ďalšiu výhodu sú ESD obuv vlastnosti pracovnej obuvi ATLAS, ktoré môžeme špecifikovať nasledovne:

Pre ľudí pracujúcich v oblastiach s vysokou expozíciou statickej elektriny ponúka spoločnosť ATLAS ® zbierku moderných bezpečnostných obuvi ESD. Každý, kto manipuluje s high-tech produktmi, by mal byť vybavený ochrannou obuvou a oblečením, ktoré chráni výrobok. 
Tieto modely ESD sú antistatické v rozsahu od 1 x 10 5 do 3,5 x 10 7 Ohm. Takto niekto, kto nosí tieto topánky, nevytvára elektrostatický náboj, ktorý by mohol vážne poškodiť jemné elektronické komponenty výrobku.

Inovatívnym prvkom na zvýšenie pohodlia používania pracovnej obuvi ATLAS  je clima strem technológia

Ak naše telo dosiahne svoju optimálnu teplotu, vynikáme v každodennom živote. Ak teplota klesne alebo stúpne kvôli zmene klímy, pracovný deň je čoraz ťažší. Použitie vhodného klimatického konceptu pre bezpečnostnú obuv je veľmi dôležité.

Rad generácie ATLAS ® clima-stream ® ponúka lepšiu priedušnosť, vyrovnáva vlhkosť v obuvi a aklimatizuje sa na okolitú teplotu. Použitím vysoko kvalitnej hornej kože, ľahkej funkčnej výstelky a vložky Klima Komfort ® sa zachová komfort.

Asi 32 ° C naznačujú príjemnú teplotu v obuvi. Dokonca aj malé zmeny môžu mať vplyv na pocit horúcich alebo studených nôh. Kvalita materiálu clima-stream ® kompenzuje tieto zmeny teploty.

Výsledok používania inovatívnej technológie regulácie teploty v pracovnej a bezpečnostnej obuvi: Nohy sa cítia dobre aj za extrémnych okolností a sú neustále na pohodlnej teplote.

Dokonalý systém odpruženia pracovnej obuvi ATLAS je zárukou komfortu

Pracovať a stáť na nohách po celý deň, možno na tvrdých priemyselných povrchoch, je záťažou pre telo. Vrátane systému odpruženia ATLAS ® v štandardných modeloch je odstránený tlak na chrbát a spoje. Ochranná a energizovaná prechádzka je zaručená po celý deň.

Neváhajte nás kontaktovať, ak chcete získať ďalšie informácie o pracovnej a bezpečnostnej obuvi ATLAS!

https://www.obuvdoroboty.sk/pracovna-obuv-atlas/

Zdroje: http://www.atlasschuhe.de

Autor článku: Ing. Mikuláš Cina

My sme pracovná obuv!