Pracovná obuv HAIX špeciálne navrhnutá pre pracovníkov údržby ciest a staviteľov.

Práce na cestách a stavbách sú prostredia kde sa kladú najvyššie nároky na pracovnú obuv. Takáto pracovná obuv je vyrobená z veľmi hrubej a nepremokavej kože najvyššej kvality s hrúbkou minimálne 2,0 mm. Táto silná koža zvyšuje robí bezpečnostnú obuv HAIX zvlášť mohutnou. Pracovné poltopánky zabezpečujú všestrannú ochranu chodidiel potrebnú pre prácu na údržbe ciest alebo na staveniskách. Kompozitný ochranný kryt, ktorý je vyrobený z ultraľahkého plastu vystuženého vláknami, chráni prsty pred poškodením napríklad padajúcimi predmetmi. Tvar špičiek poskytuje dostatok priestoru pre vaše nohy, čo zaručuje nielen bezpečnosť, ale aj pohodlie pri práci. Bezpečnostná obuv S3 od firmy HAIX je testovaná a certifikovaná podľa DIN EN ISO 20345.

Ďalšiu ochranu zaručuje podrážka odolná proti prepichnutiu. Kovová stielka je ľahká a ohybná, zatiaľ čo ochranná podrážka chráni nohy zospodu, aby sa do nohy žiadne ostré predmety. Riziko skĺznutia alebo pádu je tiež znížené kvalitnou podošvou: Silný alebo terénny profil gumovej podošvy je extrémne protišmykový a vysoko odolný proti oderu. Vložka bezpečnostných topánok zabezpečuje dobré vedenie chodidla, čím chráni kĺby. Vďaka vysokému komfortu pri používaní sa vaše nohy cítia pohodlne aj po osem hodinách práce. Moderný, ľahký dizajn dáva pracovným topánkam vzhľad športovej pracovnej obuvi.

Membrána GORE TEX® zaisťuje ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Táto pracovná obuv je úplne nepremokavá a neprichádza do vlhkosti ani v silnom daždi. Zároveň je materiál vysoko priedušný, topánka absorbuje vlhkosť a uvoľňuje pot z vonkajšej strany. To zaisťuje optimálny komfort, najmä ak sa veľa pohybujete medzi vnútornými a vonkajšími priestormi počas práce. Navyše podošva dobre izoluje od chladu, takže vaše nohy nemrznú ani v zime.

Bezpečnostná obuv S3 je elektrostaticky disipatívna. To znamená, že topánky spĺňajú požiadavky normy ESD DIN EN 61340-4-3: 2002. Podošva je odolná voči olejom a benzínom. Bezpečnostná obuv nenecháva žiadne škaredé pruhy na podlahách, dokonca ani v interiéri. Celkovo obuvb spĺňa najvyššie štandardy pre vašu osobnú bezpečnosť pri práci.

Zvŕšky pracovnej obuvi

 • Vysokokvalitná bezpečnostná obuv HAIX je vyrobená z veľmi silnej, robustnej kože s rozmermi 2,0-2,2 mm.
 • Kožené pigmenty odrážajú slnečné svetlo a zabraňujú zahrievaniu vašej obuvi.

Vnútorné obloženie, vložky, ochranná špička pracovnej obuvi

 • Materiál je odolný proti oderu a zaručuje maximálny komfort pri klimatizácii, najmä v prípade flexibilných vnútorných a vonkajších prevádzok a pri vyšších teplotách.
 • Membrány GORE-TEX® robia bezpečnostnú obuv HAIX vodotesnou a vysoko priedušnou.
 • Anatomicky tvarovaná ultraľahká špička z plastu vystuženého vláknami spĺňa najvyššie bezpečnostné požiadavky EN ISO 20345 kategórie S3.
 • Bezpečnostné topánky sú pohodlné, odpružené a antibakteriálne.
 • Oddelená pätka zaručuje dobré odpruženie a vedenie nohy.
 • Tri rôzne stielky umožňujú individuálne prispôsobiť šírku vašej bezpečnostnej topánky. V zásade bude výrobok dodávaný s červenou stielkou (strednou). Ďalšie vložky Perfect Fit je možné objednať samostatne.

Podrážka pracovnej obuvi

 • Podošva je konštruovaná v modernej, ľahkej konštrukcii športových topánok.
 • Profil gumy / PU je extrémne protišmykový a vysoko odolný proti oderu - topánka je dokonale izolovaná, dokonca aj za veľmi chladného počasia.
 • Tlmiaci klin PU zabezpečuje príjemnú chôdzu.
 • Gumová podošva je odolná voči olejom a benzínom.
 • Pružná, ľahká, kovová podrážka z podošvy robí odolnosť proti prepichnutiu topánky tak, aby zlomené časti, klince alebo skrutky nemohli preniknúť cez podrážku k nohe.

Obuv HAIX spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky kategórie S3: sú odolné voči vode, olejom a benzínom, odolné voči antistatickým a penetračným vlastnostiam. Bezpečnostná obuv HAIX kombinuje pohodlie športovej podrážky s najvyššou ochranou. Objednajte si bezpečnostnú obuv S3 od firmy HAIX.

https://www.obuvdoroboty.sk/pracovnici-udrzby-ciest-a-stavitelov/