Údržba pracovnej obuvi

Naším cieľom, ako aj cieľom našich dodávateľov a výrobcov  je čo najväčšia spokojnosť zákazníka, a preto si Vás  dovoľujeme upozorniť na niekoľko skutočností a poradiť Vám, ako so zakúpeným tovarom zaobchádzať.

Toto  radí výrobca obuvi z Českej republiky FLEXICO: 

- Vašu pracovnú obuv je nutné striedať a to najmä v daždivom počasí alebo pri zvýšenej potivosti nôh a sledovať priebežne stav obuvi a v prípade opotrebenia zabezpečovať opravu obuvi.
- Pri obúvaní uzavretých strihov používať obuvák , aby sa predišlo deformáci opätkov obuvi.
- Chrániť svoju  obuv pred premočením, chemikáliami a ostrými predmetmi.
- V prípade, že obuv namokne, nevysušovat ju v bezprostrednej blízkosti tepelných zdrojov, aby nedošlo k jej poškodeniu. Používať zodpovedajúce napínače alebo ju vypchať novinovým papierom a nechať ju dobre vyschnúť pri izbovej teplote.
- Je nutné počítať s tým, že pri zvýšenej potivosti nôh alebo pri prevlhnutiu obuvi môže dôjsť k čiastočnému zapúšťaniu farby usňových podšívok obuvi z prírodnej usne, preto drobné farebné odlišnosti alebo drobné defekty líca sú charakteristickými znakmi usne
obuvi, ktorá nebude dlhší čas používaná.
 

Obuv pravidelne ošetrujte vhodnými čistiacimi a konzervačnými prípravkami. Nezabudnite, že pravidelným používaním týchto prostriedkov docielite predĺženie životnosti tovaru. Preto Vám odporúčame nasledujúci návod na ošetrovanie obuvi vyrobenej z týchto druhov zvrškových materiálov.

Obuv so zvrškom z usne (kože)
Materiál už pred prvým použitím chráňte impregnáciou. Ušpinenú obuv po okefovaní zotrite mierne vlhkou handričkou, nechajte dobre vyschnúť pri izbovej teplote a nakrémujte krémom v príslušnom odtieni, doleštenie vykonajte vhodnou kefkou. Častým používanie samoleštiacich krémov bez kombinovanie s bežnými konzervačnými krémami môže dôjsť k poškodeniu lícovej úpravy usne. Držte sa zásady, že kvalitnejšia obuv vyžaduje kvalitnejší prípravok.

Obuv so zvrškom z vlasových materiálov (velúr)
Po vysušení očistite od nečistôt jemným silónovym alebo gumovým prostriedkom na obuv. Pri väčšom opotrebení povrchu môžete použiť farebný alebo bezfarebný sprej na vlasové materiály. Pre impregnáciu a čistenie týchto materiálov používajte len určené spreje.

Obuv so zvrškom z lakovej usne
Očistenie vykonajte vlhkou handričkou a useň natrite krémom na lakové usne. Túto obuv nepoužívajte pod bod mrazu. Môže dôjsť k jej popraskaniu.

Obuv so zvrškom z textilných materiálov
Obuv očistite za sucha jemnou  kefkou, pre impregnáciu použite neutrálny sprej vhodný pre tieto materiály.

Obuv vyrobená z plastov a poromer
Jej údržba je jednoduchá. Stačí ju umyť vlhkou handričkou a vytrieť ju do sucha, pri častom prevlhnutí najmä v zimnom období ju pravidelne vysušujte pri izbovej teplote.