Tu je analýzy pracovnej obuvi:

Oceľová bezpečnostná obuv je klasický spôsob ochrany nôh medzi pracovníkmi. Sú používané v mnohých priemyselných odvetviach.

Kompozitná špička je novšia forma bezpečnostnej obuvi. Tento typ ochrany je bez použitia kovových materiálov. Najbežnejšou kompozitnou špičkou pre  bezpečnostnú obuv je  využitie uhlíkových vlákien, sklolaminátov  alebo plastov.

Kompozitná ochrana prstov v pracovnej obuvi,  pretože je ľahká a pohodlná.

Oba druhy bezpečnostnej obuvi majú svoje pre a proti . Oceľová bezpečnostná špička je dobrá z dôvodu, že vydrží väčší tlak  na pracovnú obuv , ako pracovná obuv z kompozitných materiálov.

Kompozitná ochrana prstov v pracovnej obuvi,  pretože je ľahká a pohodlná.

V posledných niekoľkých rokoch sa výrazne zlepšil vzhľad bezpečnostnej obuvi . Nové konštrukčné a výrobné technológie znamenajú, že bezpečnostná obuv vyzerá  lepšie ako kedykoľvek predtým.  Niektorí ľudia sa dokonca rozhodli nosiť ochrannú obuv mimo pracovného prostredia. To urobilo bezpečnostnú obuv veľmi módnou a je o ňu zvýšený dopyt.

Nové technológie a štýly v oblasti pracovjnej obuvi prichádzajú každý deň. Nové predpisy a vylepšenia znamenajú, že bezpečnostná obuv je stále bezpečnejšia a s vysokou kvalitou preveenia. Bezpečnostná obuv teraz obsahuje mnoho ďalších výhod, ako je odolnosť voči olejom, antistatická, protišmyková, odolné voči vode a oveľa viac.

Je zrejmé, že oceľ je oveľa  ťažšia. Je tiež vodičom tepla, takže nie je vždy ideálna v horúcich podmienkach. To je ďalší dôvod, prečo niektorí ľudia upredňostňujú kompozitnú bezpečnostnú obuv.

Celkovo vzaté, oba druhy pracovnej obuvi poskytujú vynikajúcu ochranu.