ĎAKUJEME ŽE KRÁČATE S NAMI BEZPEČNE OD ROKU 2014 :)

Príbeh predajcu pracovnej obuvi

Náš príbeh neformálne


Písal sa rok 2014


Online predaj pracovnej a bezpečnostnej obuvi cez portál www.obuvdoroboty.sk - príbeh


Naša spoločnosť vznikla koncom roka 2014, ako reakcia na na dopyt po kvalitnej pracovnej a bezpečnostnej obuvi, ktorému chýbal špecializovaný online obchod na predaj obuvi, zakladajúci si na vyššej úrovni a s najväčším výberom. Zakladateľ online obchodu Ing. Mikuláš Cina vykonával svoju prax priamym predajom na kamennej predajni a priamo vo firmách kde neustále ponúkal kvalitnú pracovnú a bezpečnostnú obuv.
Zámerom bolo pretaviť prax a dlhoročné skúsenosti do online ponuky, ktorá sa bude realizovať trošku iným spôsobom. Už pri zakladaní online obchodu, ktorý vznikal z lásky a mal prax stoviek hodín a jediný spoločný cieľ – predávať pracovnú obuv inak. Lepšie!

Zakladateľ e-shopu www.obuvdoroboty.sk je aktívnym predajcom dodnes, pretože jeho filozofiou je neustály styk so zákazníkmi a na základe kontaktu so zákazníkmi neustále posúvanie hraníc zlepšovania ponuky vpred. Okrem priameho predaju sa venuje činnosti manažmentu a vedeniu spoločnosti.


2015 – začiatky boli ťažké, ale začalo sa predávať


V malej dedinke Trhovište, boli prenajaté mále priestory a aj prvé pokusy a kontakt s prvými zákazníkmi. Doslova s plánom a jednou malou kanceláriou a pocitom, že spoločnosť určite skrachuje, ak nevydržíme. Pokúšali sme sa predať aspoň niečo, každý deň a celý zisk sa investoval do rozširovania kapacít, pretože zákazníci začali pribúdať. Pravidlo, ktoré bolo stanovené na začiatku a tým je spokojnosť a kvalita služby, sa vyplatilo. Zákazníci sa vracali a z jedného kusu predanej obuvi sa stalo tisíc kusov. Pravidlo vracajúcich sa návštevníkov nenechalo na seba dlho čakať a už koncom roku roku 2015 sa spoločnosť musela sťahovať z dediny do mesta Michalovce, že azda bude lepšie...prenajala si obchodné priestory vhodnejšie na predaj tohoto segmentu. Pribudli kolegovia, ktorý sa našli v tomto odbore a s nadšením sa púšťali každý deň do nových objednávok.
Bolo a aj je veľmi ťažké „zohnať“ špičkového zamestnanca, ale pravidlo spokojnosti nepustilo. Zamestnanec musí nie len dokonale prezentovať, ale musí vedieť zaujať a fantasticky ovládať problematiku.


Rok 2016


Pribudli nové počítače, notebooky a začali sme realizovať online predaj aj pre veľké spoločnosti, a stovky menších a stredných firiem. Dávame viac ako ostatní, viac ako, len pracovnú a bezpečnostnú obuv, ale aj pocit pohodlia a bezpečnosti.
Naša spoločnosť získala vďaka kvalifikovanému personálu a množstvu pozitívnych referencií svoje malé miesto na trhu. Aj to je nespochybniteľný dôvod kvality, ktorú sa prirodzene bez príplatku snažíme ponúkať. Niekomu ide, len doslova o hocijakú pracovnú obuv a následne máme aj reklamácie, ktoré riešime promtne. Zle zvolená obuv a odhadnuté požiadavky zo strany klienta… s tým sa ale zápasí dodnes a nie je v našich možnostiach ovplyvniť výber bez konzultácie potieb a pracovných podmienkach.


Rok 2017
čo vieme, radi podáme ďalej a poradíme!


Už sa zdalo, že sme si našli miesto na trhu, pravidelných zákazníkov a stabilizovali ročný počet klientov. Konkurencia pribúdala, kopírovala naše produkty a nižšími cenami sa snažila zaujať nových zákazníkov. Nesnažili sme sa súperiť a zlacňovať naše služby, pretože ak chceme udržať kvalitu sa to jednoducho nedá, musíme dodržiavať úroveň, ktorá bola vopred nastavená. Sústredili sme sa na ponuku kvalitnej pracovnej a bezpečnostnej obuvi, a to nám aj zostalo.
Nasadli sme do auta a na veľturhu v Duseldorfe sme našli množstvo nových výrobcov pracovnej obuvi, ktorý videli naše nadšenie a začali s nami spolupracovať.
Zákazník vidí „pár“ modelov obuvi, ale za každým produktom sa skrýva množstvo hodín práce a výdrže, spoločných diskusií, tisíce strán prečítaných manuálov, a to nerátame samotnú prípravu. Toto zohľadňujeme do ceny a preto sme sa rozhodli až tak neprispôsobovať sa trhu, nepodliezať ceny iných, ale ísť svojou cestou. Toto sa ukázalo ako výborný krok a rok 2017 priniesol zdvojnásobenie zákazníkov. A hlavne spokojných.


Rok 2018


Začiatkom roka 2018 sme naše oddelenie rozšírili o nových ľudí a oni sa začali kvalitnejšie starať o zákazníkov, zriadili sme novú telefonickú linku pre priami kontakt špeciálne na to zriadenú, nie ako niekoho súkromné číslo na e-shope. Snažíme sa o maximálny servis, zákazníci si u nás bezplatne môžu vypracovať cenové ponuky a denne spracúvame desiatky žiadostí a to si vyžaduje našu maximálnu dostupnosť. Sme pre Vás k dispozícii od 8:00 hod. do 16.30 hod., a to každý deň okrem štátnych sviatkov. Okrem iného sme zriadili aj ďalšie pracovisko na fotenie obuvi, aby ste sa mohli na niektoré modely pozrieť detailnejšie.
Kvalita zamestnancov, ktorými sme sa už od začiatku začali obklopovať, je famózna. Veľká vďaka patrí hlavne novým zamestnancom, pretože bez nich by sme takýto úspech nedosiahli. Dnes sme fantastický tím a sme nesmierne hrdí na každého člena nášho tímu. Nebojíme sa okamžite zasiahnuť už po malom zaváhaní, pretože u nás sa pohrávanie s kvalitou netoleruje.
Koncom roka 2018 sa nám znova podarilo zvýšiť počet objednávok o 70% ...WOOU HAPPY COMPANY...
Ako hrdá slovenská firma sme sa rozhodli spojiť úspešný koniec roka s prijemným posedením a super jedlom a plánom, že koncom roka 2019 celá firma vycestuje na pobyt do Vysokých Tatier.


Rok 2019


Príbeh pokračuje, ale hlavne – ponúkame pracovnú a bezpečnostnú obuv presne tak, ako sa to začalo pred rokmi....